fbpx

Rutulinės panoramos arba „Planetoidai“

Rutulinės panoramos arba „Planetoidai“

Turbūt ne kartą matėte tokių nuotraukų ir galvojote , kaip jos padaromos, kaip vadinamos ir t.t. Taigi tokios nuotraukos vadinamos rutulinėmis panoramomis.

Rutulinės panoramos – tam tikru nuotraukų  montavimo būdu gaunami vaizdai. Paprastai naudojamos 360° panoramos, kurios vėliau perdirbamos taip, kad atrodytų lyg rutulys ar mažytė planetėlė. Tinka ir kitokios nuotraukos – nuotraukas į vieną tereikia sujungti „galais“ .

Sukurti savo rutulinę panoramą labai paprasta. Pasirinktą 360° panoramą atidarykite Photoshop‘e ir atlikite šią veiksmų seką.

  1. Pakeiskite nuotraukos dydį ( Image ->Image size )

Nuimkite varnelę nuo „Cnostrain Proportions“ ir pakeiskite nuotraukos aukštį  bei plotį . Abu šiuos parametrus padarykite vienodo dydžio, mano atveju tai bus 4000×4000.

Gausite štai tokį vaizdą :

2. Apverskite nuotrauką 180° kampu. (Image-> Rotate Canvas->180°)

Gausite štai tokį vaizdą:

3. Pritaikykite polinių lygiagrečių filtrą (Filters ->Distort -> Polar Coordinates)

Atsidariusiame lange matote, kaip atrodys Jūsų rutulinė panorama. Jei  vaizdas atrodo per daug priartintas, kaip manąjame variante, sumažinkite vaizdą spausdami „-„ mygtuką. Spaudinėkite jį tol, kol gausite Jus tenkinantį vaizdą.

Mano galutinis rutulinės panoramos rezultatas atorodo taip:

Netobula, padirbėti dar yra kur, bet pasižaidimui tinka 🙂 Tiesa, rutulines panoramas galima apdirbti, panaikinti  sujungimo linijas ir t.t. tačiau blogo įrašo tam parodyti  neužtektų 🙂

Nuotraukos : Efoto (Aleksandr Reznik,Memento Mori,Qalgis)

p.s. Jei bandysite patys padaryti rutulinę panoramą, pasidalinkite rezultatu su mumis. Bus labai įdomu ! 🙂