fbpx

Portreto fotografavimas

Portreto fotografavimas

✔️ Portrete svarbiausias elementas yra žmogus, mūsų (fotografų) akimis dar žinomas kaip modelis. Fotografo misija fotosesijos metu – užtikrinti, jog modelis ne tik maivytųsi jam prieš kamerą, bet ir jaustųsi laisvai ir komfortabiliai. Tokiu būdu modeliui paliksite ne tik gerą fotosesijos įspūdį, bet ir pats liksite su gausybe gražių ir nuotaikingų nuotraukų.

🤝 “Apšilkite” prieš fotosesiją susipažindami ir susidraugaudami su modeliu. Jeigu modeliui tai pirmoji rimta fotosesija – supažindinkite jį su būsima fototsesijos eiga, papasakokite apie turimas patirtis ar pasidalinkite smagia istorija, aiškumas modeliui išsklaidys baimes (ar bent didžiąją jų dalį).

🎶 Pasirūpinkite muzika fotosesijos metu nepaisant to ar fotografuojate patalpoje ar kitoje lokacijoje. Taip pat leiskite modeliui pačiam nuspręsti kokias dainas leisti. Tai padės jam atsipalaiduoti ir užpildys nejaukias tylos akimirkas.

👑 Nuolat sakykite komplimentus modeliui, tai suteiks jam pasitikėjimo savimi. Niekada nesakykite, jog jis atrodo ar daro kažką blogai. Patikrinę nuotrauką fotoaparato ekranėlyje niekada nesakykite “jūsų ranka labai stambi, pasisukite kitu kampu”, geriau tai pakeistumėt į “gavos gerai, bet gal pabandom dar vieną kadrą padaryti pasisukus kitu kampu”.

🤸‍♀️ Prieš paprašant modelio kažkaip pozuoti, būtinai visų pirma būkite išbandę šią pozą pats, jog poza tikrai būtų patogi ir išvis įmanoma įgyvendinti (šis patarimas negalioja išskirtiniais atvejais kai fotografuojate modelius turinčius specialių įgūdžių, pvz.: gimnastas).

📸 Dalinkitės savo darbo procesu su modeliu: parodykite jam kelias tikrai pavykusias nuotraukas kameroje, kur jis atrodo gražiai, tokiu būdu suteiksite jam daugiau pasitikėjimo, entuziazmo ir laisvės pozuojant.

🗣 Kalbėkite daug, pozityviai ir užtikrintai. Blogiausia ką gali padaryti fotografas fotosesijos metu tai tylėti ir nieko nekomentuoti, taip nutikus modeliui gali pasirodyti, jog jis daro kažką blogai.

👉 Pasirūpinkite, jog modelis jaustųsi komfortabiliai. Fotosesijos metu domėkitės ar jam ne per šalta, ne per karšta, gal jis nori atsigerti vandens, o gal trumpos pertraukėlės (jei yra tokia galimybė).

😰Jeigu pritrūksta idėjų, patariant modeliui kaip pozuot – nepanikuokite, geriausia jei iš anksto būsite pasiruošę pozų paruoštuką, jeigu tokio neturite tai pasiūlykite jam pakeisti poziciją, pvz.: jeigu fotografavote jį atsistojusį, paprašykite atsitūpti arba atsisėsti – pakeitus pagrindinę formą dažnu atveju gimsta naujų idėjų.