fbpx

Peizažų fotografavimas žiemą

Peizažų fotografavimas žiemą

✔️ Gamtai nusispalvinus baltai pradėjome matyti ją kitaip, kyla noras nepraleisti progos ir įamžinti nuostabią žiemą. Tačiau reikia nepamiršti, jog tai gali būti nelengva užduotis ir prieš paliekant šiltus namus derėtų prisiminti kelis svarbius niuansus:

🥶 Laukia šaltis bei drėgmė. Net jeigu ir jūs to nepamiršote ir apsirengėte mažiausiai trimis sluoksniais drabužių, derėtų nepamiršti pasirūpinti ir savo fototechnika. Dėl didelio šalčio, fotoaparato baterijos greičiau išsikrauna, todėl įsitikinkite, jog jos būtų pilnai įkrautos ir laikomos šiltoje vietoje, pvz.: vidinėje kišenėje. Staigi temperatūrų kaita pernešant fotoaparatą iš labai šaltos aplinkos į šiltą sukuria vandens kondensatą (panašų efektą patiria žmonės, kurie nešioja akinius), kuris kenkia fotoaparatui. Dėl šios priežasties rekomenduotina pasirūpinti drėgmei atspariais fotokrepšiais, grįžus namo iškart nejungti kameros, o leisti jai sušilti, išdžiūti, fotografuojant lauke stengtis kuo dažniau fotoaparatą laikyti šiltoje, drėgmei atsparioje vietoje arba įsigyti/pasigaminti tam specialius įdėklus. Galite iš anksto kišenėse turėti kelias sausas, drėgmę sugeriančias šluostes – vieną pasivalyti objketyvui, kitą kamerai.

❄️ Sniegas yra baltas, todėl pasirūpinkime, jog nuotraukoje jis ir liktų baltas. Tam svarbu teisingai pasirinkti baltos spalvos balansą. Neteisingai jį pasirinkus sniegas gali tapti gelsvu arba melsvu, dėl ko nuotrauką nebus techniškai tvarkinga. Jeigu baltos spalvos balansą renkame rankiniu būdu naudojant kelvino skalę, žemesnė temperatūrą (arba mažesnis skaičius) reikš, jog aplinka yra per “šilta” ir mums ją reikia “pašaldyti” – nuotrauka bus mėlynesnė ir atvirkščiai, kuo skaičius didesnis, tuo nuotrauka bus geltonesnė arba kitaip “šiltesnė”.

⬜️ Saugokitės nuo nuotraukų pereksponavimo. Sniegas baltas ir atspindintis labai daug šviesos, todėl pereksponuoti (padaryti jas per daug šviesias) labai nesudėtinga. Tam svarbu pasirinkti tinkamus ekspozicijos nustatymus, o papildomai galima įsigyti poliarizacinį filtrą, kuris mažina atspindžius.

◼️ Naudokite blendą – ne tik sumažins šviesos srautą, bet ir apsaugos objektyvą sningant.

📸 Įsitikinkite, jog fotografuojate RAW. Jeigu padarysite nedidelių klaidų pasirenkant netinkamą ekspoziciją ar baltos spalvos balansą, fotografuojant RAW formatu redaguojant nuotraukas galėsite nepastebimai ir nesugadinant kokybės ištaisyti savo klaidas.