fbpx

Patarimai, kaip fotografuoti poras

Patarimai, kaip fotografuoti poras

Dažnai, ką tik pradėjus fotografuoti, akis traukia įvairūs įprasti ir neįprasti objektai. Gali būti, kad iš pradžių fotografuojama bet kas, tikrinamos fotokameros galimybės, kiek vėliau atrandamas asmeninis stilius ir viena ar daugiau interesų sričių, į kurias vis dažniau ir dažniau nukrypsta objektyvas. Įprastai pradedama nuo nejudančių daiktų, vėliau pereinama prie žmogaus fotografavimo, judesio, emocijų.

Tikriausiai beveik kiekvieno objektyvui pozavo įvairūs augalų lapeliai, žiedeliai, indai ar įrankiai, gyvūnai, skirtingi smulkūs bei stambūs objektai, ne kartą akį galėjo „patraukti“ gamtos peizažai, o gal priešingai – Jūsų kasdienis taikinys buvo/yra šeimos nariai, draugai ar kelionės ir jose sudominę tam tikri objektai. Kad ir kaip bebūtų, nuolat fotografuoti tą patį atsibosta, tad normalu, jog kelias savaites, mėnesius ar metus fotografavę statiškus objektus, gamtą, nuspręsite išbandyti save fotografuojant žmones, judesį, įvykius, renginius.

Fotografuoti žmogų įdomu tuo, kad galima atrasti, įžvelgti ar netgi paprašyti suvaidinti tam tikras emocijas, veiksmus, gestus, o jei fotografuojami du žmonės (pavyzdžiui pora), tuomet visko galima išgauti dvigubai. Tiesa, fotografuojant porą, ne tik pats fotografavimas yra darbas, bet ir bendravimas su pora. Gebėjimas įvaldyti bendravimą, iškomunikuoti tai ko norima, suprasti vieni kitus ir gauti abi/visas puses tenkinantį rezultatą yra tam tikras menas, tad prieš fotosesiją rekomenduojama pabendrauti su pora ir geriau pažinti, suprasti ko tikimasi. Ne paslaptis, jog ne kiekvienas laisvai jaučiasi prieš objektyvą, ne kiekvienas moka pozuoti ar noriai tai daro. Jūsų, kaip fotografo, užduotis – ne tik sugebėti padėti atsipalaiduoti ir jaustis gerai, bet taip pat žinoti ir mokėti parodyti kaip pozuoti, ką daryti, kaip ir kur pasisukti, padėti rankas, kur nukreipti žvilgsnį bei pastebėti daug kitų detalių. Taigi, toliau pateikiama keletas patarimų, gražioms poros fotosesijos akimirkoms sukurti ir užfiksuoti.

Bendraukite. Kaip ir buvo minėta, pirmiausia labai svarbu bendravimas, kuris, pradedant nuo susipažinimo ir lūkesčių išsiaiškinimo, turėtų tęstis visos fotosesijos metu, ypatingai jei išlieka nedrąsa pozuojant prieš objektyvą. Siekiant užfiksuoti pirmuosius kadrus, nesusikoncentruokite tik į techninį darbą, bet tam, kad poros mintys nukryptų į kitus dalykus ir atsirastų daugiau atsipalaidavimo, pabandykite užduoti keletą klausimų, stebėkite jų emocijas ir fiksuokite svarbias akimirkas. Pavyzdžiui, paklauskite ir leiskite papasakoti kaip jie susipažino, ar žino vienas kito mėgstamiausias spalvas, televizijos laidas, patiekalus ir pan. Prisiminimų skatinimas ir išraiška sukels ne tik tam tikras emocijas, bet ir perkels mintis kitur, tuo tarpu fiksuokite porą, bendraukite kartu.

Būkite pasiruošę pateikti bent keletą idėjų. Kartais pora žinos kaip nori atrodyti nuotraukose ir ką daryti, o kartais tiesiog lauks Jūsų nurodymų. Iš pradžių tai gali išgąsdinti, jei būsite nepasiruošęs, bet jei viską iš anksto apgalvosite, tuomet bus kur kas lengviau. Jei trūksta įkvėpimo ar daugiau įvairių minčių, padėti gali kitų fotografų ar mėgėjų pavyzdžiai, nuotraukos knygose, žurnaluose, internetas – galite pabandyti panaršyti tinklalapyje Pinterest, ten atrasite bent kelias patrauklias idėjas. Variantų gali būti daug ir įvairių, viskas priklausys nuo jūsų fantazijos bei poros noro ir gebėjimo įsijausti į „vaidmenis“.

Keletas paprastų pavyzdžių:

 • couple-communication-cogxioIšlaikant pakankamai artimą kontaktą ir minimalų atstumą tegul pora atsisuka vienas į kitą. Pora gali žiūrėti vienas kitam į akis arba nuleisti jas 45 laipsnių kampu.

 

 

 • coupleLabai paprasta pozicija tuomet, kai vaikinas atsistoja merginai
  už nugaros (ir atvirkščiai), abu susiglaudę žiūri į objektyvą.

 

 

 

 • S2iekiant suteikti daugiau žaismingumo ir emocijų, tegul vaikinas pakelia merginą, gali pakėlęs ją apsisukti ratu.

 

 

 

 

 • 7 Pabandykite fotografuoti porą ne tik iš priekio, bet taip pat iš
  nugaros(abu atsukę nugaras, arba
  vaikinas atsukęs nugarą, o mergina žiūri vaikino per petį į objektyvą ir atvirkščiai), iš šono, iš viršaus.

 

 

 • Gražu ir jauku, kada abu poroje žiūri viena kryptimi. Pora gali tiek stovėti, tiek sėdėti, tiesiai arba šonu pasisukę į objektyvą, bet svarbu, kad abiejų žvilgsniai būtų į tą patį tašką.
 • IMG_4574Įdomiai atrodo, kada vienas iš poros yra arčiau objektyvo, o kitas toliau (matomas blur fone), daugiau dėmesio sutelkiama į arčiau esantį, tačiau kadre bet kokiu atveju turi būti abu.

Fiksuokite detales. Fotografuokite ne tik porą visu ūgiu ar veidus, bet atkreipkite dėmesį ir į tokius dalykus kaip susikibusios rankos, merginos akys (žvilgsnis į vaikiną) ir atvirkščiai, nufotografuokite couple-girls-love-nike-photography-shoes-Favim.com-59227poros batus (Taip! Tik batus. Galbūt mergina avės raudonus aukštakulnius, o vaikinas baltus sportbačius ar juodus lakuotus batus, tegul jie atsistoja vienas priešais kitą, o jūs nufotografuokite kojų dalį iki pusės blauzdų ar vos žemiau ir batus). Taip pat Midsection of a couple holding handsatkreipkite dėmesį į tokius dalykus kaip – žiedai, tatuiruotės, gėlė plaukuose, kitos įvairios ir skirtingos, o galbūt vienijančios porą detalės. Surinksite
įdomių nuotraukų kolekciją. Kartais detalės pasako daugiau nei visuma. Galima poros paprašyti, kad iš

8 delnų suformuotų širdeles, siųstų vienas kitam (ar tiesiai į objektyvą) oro bučinius. Fiksuokite tokias akimirkas, jų šypsenas, blizgančias akis. Juk pavyzdžiui akys pasako daugiau nei bet kas kitas, akys išduoda tiesą, akys kalba, ne veltui sakoma, kad jos – sielos veidrodis.

Poros pomėgiai. Išsiaiškinkite ką pora mėgsta veikti kartu, užfiksuokite jų pomėgius, bendrą veiklą. Galbūt tai yra šokis, maisto gaminimas, dainavimas ar grojimas kokiais instrumentais. couple-cooking-tablet-150626Galbūt jie abu yra kokios nors sporto komandos gerbėjai ir užteks, kad pasiims mėgstamos komandos atributikos. Bendri interesai suvienija porą, o nuotraukose svarbu parodyti tą bendrumą, ryšį. Nieko nėra unikaliau ir asmeniškiau, kai pora atskleidžia tai kuo mėgaujasi. Galbūt perteikti emociją nuotraukose ir nėra lengva, bet jei pavyktų parodyti tai kas jiems patinka, tai taptų svarbu, nes atspindėtų juos pačius dar labiau. Jei abu poroje myli šokį, galbūt puiki fotosesiją įvyktų šokių aikštelėje ar tiesiog miesto aikštėje, skambant muzikai. Jei pora myli gyvūnus, tai galbūt daug sėkmingų kadrų surinksite su jų mylimais gyvūnais namie ar gamtos prieglobstyje.

Kreipkite dėmesį į abu veidus. Stebėkite, kad fotokamera sufokusuotų abu veidus, kad abu atrodytų gražiai ir kuo mažiau korekcijų reikėtų vėliau. Kartais nutinka taip, kad stipriau sufokusuoja vieną veidą, o kitas lieka „susiliejęs“ ar tokiame „blur“ fone. Galite net iškart nufotografavę padidinti nuotrauką ir patikrinti ar viskas ryšku, abu veidai „fokuse“, ar abu atsimerkę. Dažnai pasitaiko atvejų, kad vienas poroje atsimerkęs, o kitas užmerktomis akimis. Todėl geriau padarykite daugiau kadrų, kad bent vienas tikrai būtų tinkamas naudoti.

Kompozicija. Fotografuodami nepamirškite laikytis kompozicijos taisyklių, jei jų nežinote ar nemokate pritaikyti, visuomet galite sudalyvauti mūsų organizuojamuose seminaruose „Kompozicija ir spalvos“.

Tikriausiai sunkiausia padaryti įžangą, pradžią, bet vėliau veiksmas įsisuks pats savaime, kartais patys atrasite ir pamatysite daugiau nei įsivaizdavote. Jei aplinka ir galimybės leidžia, tai pabandykite įjungti muziką, paklausti poros mėgstamos dainos, muzika visuomet veikia teigiamai. Leiskite porai bendrauti, žaisti, juoktis. Jei turite teleobjektyvą, pabandykite atsitraukti toliau nuo poros, būsite mažiau pastebimas ir jiems kartais bus jaukiau, tarsi dviese, užfiksuosite daugiau netikėtų ir natūraliai nesuvaidintų emocijų.

Sėkmingų bandymų ir gražių rezultatų!

Straipsnio autorė Agnė Gargasaitė