fbpx

Moodboard (nuotaikų lenta)

Moodboard (nuotaikų lenta)

✔️ Geras pasiruošimas fotosesijai yra viena svarbiausių sudedamųjų dalių norint turėti rezultatą – „fotosesija vykusi“.

Vienas aiškiausiai nusakančių fotosesijos nuotaiką paruoštukų, vadinamas – moodboard (nuotaikų lenta). Moodboard padės ne tik suderinti bei iš anksto apgalvoti fotosesijos eigą, bet ir leis lengviau komunikuoti su komanda: užsakovu, modeliu, visažistu ir kitais specialistais. Ką vertėtų žinoti fotografui prieš fotosesiją:

Tikslas – labai svarbu nuspręsti ką norite nufotografuoti ir kas turėtų būti fotosesijos akcentas. Tikslas gali būti nufotografuoti aprangos ar aksesuarų liniją, modelio portretas, lokacijos fotosesija, produkto fotosesija ar net interjero dizaino fotosesija… Žinodami ką turite ar norite nufotografuoti ir tikslingai siekiant tikslo – nenusivilsite savo projektu.

🌏 Lokacija bei laikas – laukas (auksinės valandos), patalpa (šviesiu paros metu arba auksinės valandos metu), studija (tinka, bet koks paros metas, nes šviesa dirbtinė). Jeigu yra galimybė geriausiai į vietą (lokaciją) atvažiuoti ankščiau prieš fotosesiją, nusifotografuoti bei paieškoti tinkamų kampų.

🎨 Spalvos – derinkite šiltas (jaukumas, romantika, artumas, pasitikėjimas ) arba šaltas (mistika, paslaptingumas, nežinomybė) spalvas bei atspalvius. Juodai balta nuotrauka – klasika.

🙋‍♀️ Modelis (personažas ar fotografuojamas objektas) – nepamirškite modelio derinti prie fotosesijos tikslo – neįsprauskite netinkamo žmogaus į jam asmeniškai neartimą rolę. Moodboarde pateikta informacija apie modelį dažnai praverčia stlistui, jam lengviau kurti stilių kai žino modelio (personažo) odos spalvą, akių spalvą, darbužių dydį ir t.t.

👗 Apranga – derinkite aprangą, jos atspalvius prie lokacijos, modelio odos, akių atspalvio arba atvirkščiai. Apranga taip pat gali valdyti kadro nuotaiką, pvz.: megztinis suteiks jaukumo jausmą.

💇‍♀ Makiažas ir šukuosena – reikiamo makiažo bei šukuosenų pavyzdžiai nuotraukose palengvins komunikaciją su visažistu ar kirpėju.

🙆‍♀ Pozos – kartais fotosesijų metu pozavimo pavyzdžių net neprireikia, tačiau turėdami tikslius jų pavyzdžius bus lengviau komunikuoti su modeliu.

🧟‍♀️ Nuotaikos – fotosesijos tema apibrėžia fotosesijoje vyraujančias nuotaikas – emocijas, kurias turi išvaidinti modelis ar personažas, kartais lengviau parodyti nuotraukoje kokie fotografo lūkesčiai, nei bandyti nupasakoti.

‼️ Nesiruošiant fotosesijai galite padaryti gerų nuotraukų, tačiau tikslingai siekiant rezultato pagal planą, kurį pasiruošėte – fotosesija taps lengvesnė ir geresnis rezultatas užtikrintas.