fbpx

Kaip namų sąlygomis padaryti įdomių nuotraukų?

Kaip namų sąlygomis padaryti įdomių nuotraukų?

Šiandien, sparčiai besikeičiančiame ir dinamiškame pasaulyje, kuriame gyvenimas tiesiog „kunkuliuoja“, netgi įprastų kasdieninių vaizdų ir buitinių dalykų fotografavimas tampa tam tikra mada. Tiesa, šiam tikslui nereikia turėti itin brangios fototechnikos, užtenka netgi įprasto mobilaus telefono su įmontuota foto kamera, tik žinoma, atsiranda kokybės klausimas. Viskas priklauso nuo to, ką norite užfiksuoti, ar svarbi kompozicija, apšvietimas, kitos detalės, taip pat – kur užfiksuotą kadrą naudosite.Ne visi turime foto studijas, galbūt ne visada tinkamos oro sąlygos tam tikram daiktui nufotografuoti, o gal kaip tik reikia paprastos namų aplinkos? Kartais tai bene patogiausia vieta fotografuoti tiesiog čia ir dabar. Tad, į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį?

Pasinaudokite natūralia šviesa.Kad ir ką fotografuosite, pirmiausia turėtų rūpėti šviesa. Fotografuoti geriausia ryte arba vakare (vėlyvą popietę, bet dar nesutemus). Lengviausiai ja galėsite pasinaudoti, jei fotografuosite pakankamai šviesiame kambaryje, kur yra daugiau langų, tačiau, jei vis dėlto tenka fotografuoti dienos metu, o per langą patenka ryškūs saulės spinduliai, tuomet pasinaudokite dieninėmis užuolaidomis, jos prasklaidys ir sušvelnins šviesą. Nieko nėra gražiau už natūralią šviesą, ji suteikia nuotraukai savotiško žavesio, daugiau meniškumo. Žaiskite su ja, išbandykite skirtingas kambario vietas, skirtingus fotografavimo kampus, pamatysite kiek daug įvairių, o kartais ir netikėtų rezultatų galite sulaukti.

66-6

Fotografuokite įprastus daiktus neįprastu kampu. Jei įprastai tam tikrą objektą fotografuotumėte stovėdamas (akių lygyje), tai pabandykite jį užfiksuoti iš viršaus arba iš apačios. Jei dažniausiai Jūsų norimas objektas turėtų būti padėtas ant stalo, nufotografuokite jį laikant rankoje ar „pakabinus“ ore (galite paprašyti draugo pagalbos). Pasirinkę kokį nors stambų objektą kambaryje, nufotografuokite tam tikrą vieną įdomesnę jo detalę, galite pabandyti makro fotografiją. Pabandykite į tą patį objektą pažvelgti kitaip, fotografuokite iš skirtingų pusių, skirtingose vietose, skirtingu paros laiku, su apšvietimu, be apšvietimo, natūralioje šviesoje, iš arti iš toli, lygiame fone, margame fone ir panašiai. Pamatysite, gausite daug skirtingų rezultatų.

1-1 2 388898-guitar-photography-wallpaper images

Pasirinkite visiškai lygų foną, už fotografuojamo objekto. Tai gali būti lygi vienspalvė siena ar kitas visiškai foną užpildantis vienspalvis objektas (didesnis popieriaus lapas, lygus tapetas, lygaus baldo dalis, gal net paklodė ar kas nors panašaus ką turite namuose). Pavyzdžiui, pastatykite tokiame fone gėlę, kurį įprastai stovi pamerkta (arba auga) vazoje, kurios vieta ant palangės arba ant stalo. Pasirinkite daugiau Jus dominančių daiktų, kurie mėtosi tarp daugybės kitų (galbūt spintelėje, batų dėžėje, ant kriauklės ar lentynos) ir padėkite juos po vieną ar po du pasirinktame fone.4 030-shadows

Užpildykite kadrą. Pasirinkite Jus dominantį daiktą ir nufotografuokite taip, kad jis užpildytų visą kadrą, nepalikite laisvos vietos pašaliniams dalykams pastebėti. Viso objekto nufotografuoti nebūtina, tačiau nefotografuokite pernelyg arti, kad nebūtų vaizdas susiliejęs. Pavyzdžiui, tai gali būti didelis gėlės lapas, šviestuvo dalis, radiatorius, kilimas ar bet kas kitas, svarbu, kad užimtų visą kadrą. Galbūt atkreipsite dėmesį į detales, kurių anksčiau net nepastebėjote, pamatysite spalvą, tekstūrą bei kitų įdomių detalių.

.5601508

Fotografuokite šešėlius. Pabandykite nufotografuoti kokio statiško daikto ar augalo šešėlį patalpoje. Galite pasirinkti vieną objektą, du objektus arba sudėlioti keletą daiktų vieną ant kito, į skirtingas pozicijas, ir pažiūrėkite kas gausis. Šešėlio atsiradimui galite pasinaudoti šviesa pro langą, jei yra saulė, kad jis būtų ryškesnis, nes be saulės apniukusią dieną vaizdas bus blankesnis. Jei trūksta šviesos, tuomet pasinaudokite kambaryje esančiu šviestuvu, prožektoriumi ar kitais turimais šviesos šaltiniais. Leiskite dirbti savo fantazijai, įsivaizduokite, kad kuriate paveikslą, nors , tiesą sakant, kiekviena jūsų nuotrauka tai tarsi paveikslas. Tikriausiai kiekvienas žiūrintis į nufotografuotą šešėlį pamatys skirtingą vaizdinį ir atras visiškai skirtingas asociacijas. Jei norisi dar ko nors įdomesnio – galite į kadrą patalpinti ir patį objektą, kartu su šešėliu, ar kelis objektus su jų šešėliais. Pasirinkimo variantų daug, tereikia bandyti.

74e4f386a75d0bbb182467c49bcc8b18ceongpodo-645947_1280

 

Dokumentuokite kokią nors veiklą. Tai gali būti kokio nors patiekalo gaminimas, vaiko žaidimai, sienos dažymas, paveikslo piešimas, papuošalo kūrimas, kokio nors objekto konstravimas, netgi gėlės persodinimas. Leiskite kelioms nuotraukoms papasakoti Jūsų istoriją, atspindėti tam tikrus dienos įvykius ar vieną konkretų įvykį, veiksmą, veiklą.Jei fotografuosite savo šeimos narius, užsiimančius tam tikra veikla, tai neprašykite, kad jie pozuotų. Nuotrauka daug daugiau papasakos, jei norimas objektas (šiuo atveju žmogus) bus užfiksuotas jam nematant ar tiesiog natūraliai atliekant veiksmą ir nekreipiant dėmesio, nesisukinėjant į objektyvą.5.4_Man_at_sewing_machine10e2032a5e78aca32aa0877c58566e7b

Image courtesy of Alanna Taylor Tobin | The Bojon Gourmet

Dažniausiai mes galime daugiau, nei patys apie save manome. Pasiduokite vaizduotei ir leiskite skleistis jūsų kūrybiškumui, užsirašykite pirmas į galvą atėjusias mintis arba kurkite, fotografuokite spontaniškai, nes kartais jau paties fotografavimo metu ateina naujų netikėtų minčių. Jei trūksta įkvėpimo, įsijunkite muziką, pasitelkite kvapus (pvz., uždekite kvepiančią žvakę), dažnai papildomi veiksniai daro vienokią ar kitokią įtaką, kuria skirtingą nuotaiką, veikia mintis.

Straipsnio autorė Agnė Gargasaitė