fbpx

Kaip išsirinkti blykstę fotoaparatui?

Kaip išsirinkti blykstę fotoaparatui?

Šiandien fotoaparatų bei jų priedų pasiūla gana didelė, prieš perkant konkretų priedą reikėtų žinoti kas dažniausiai bus fotografuojama, tačiau blykstė ko gero tampa neatsiejama dalimi, nes esant prastam apšvietimui, nepakankamam ISO ar tamsiu paros metu, ji suteikia nuotraukai ryškumo ir didesnė tikimybė, kad  norimas objektas bus užfiksuotas. Tačiau ar visuomet rezultatas Jus tenkina?

Tikriausiai visi žinome, kad viena blykstė dažniausiai būna įmontuota jau pačiame fotoaparate, tačiau, siekiant kokybės bei profesionalumo, kaip fotografas turėtumėte prioritetą skirti išorinei blykstei. Privalumas tas, kad galima nustatyti jos skleidžiamos šviesos kryptį (išvengiant tiesioginio blyksnio į akis), nuotraukos tampa „švelnesnės“. Skirtumas tarp įmontuotos ir išorinės blykstės tikrai didelis. Tačiau kaip žinoti kokią blykstę ir kur pirkti, į ką atkreipti dėmesį?

IMG_7972 IMG_8265
Rinktis Jums: fototechnikos pardavimo salonai, fototechnikos pardavimo tinklalapiai internete (pvz. ebay.com, amazon.com), paprasti skelbimai internete (perkant jau panaudotą įrangą), taip pat galimybė išsinuomoti fototechnikos nuomos salone. Pasirinkimo variantų yra keletas, tačiau priklauso kokią kainą esate pasiruošę mokėti, norite naujos ar naudotos įrangos, kaip greitai blykstė Jums reikalinga, nes pavyzdžiui jei bandysite atsisiųsti iš ebay.com ar amazon.com, tai gali užtrukti kelias savaites.

Jei siekiate patikimumo ir garantijų, tuomet rinkitės „patikrintus“ prekinius ženklus, blykstę pirkite fotoprekių parduotuvėje. Jei nesate apsisprendę kokios tiksliai blykstės reikia, jei dar nemokate ja naudotis ir apskritai norint pajausti darbą su blykste, siūlome pradžiai pabandyti įsigyti tiesiog naudotą blykstę, pavyzdžiui rankinio valdymo, kad perprastumėte visas funkcijas ir veikimo subtilybes. Naudotą blykstę nesunkiai surasite skelbimų portale ar forumų pagalba, kuriuose lankosi fotografai, tiek mėgėjai, tiek profesionalai.Nikon-SB-300-Speedlight

Išorinės blykstės būna mėgėjiškos, pusiau profesionalios ir profesionalios, tarp kurių mėgėjiškos
rekomenduojamos tik tuomet, jei fotoaparatas neturi jokios blykstės (galimi variantai: Canon Speedlite 90EX, Pentax AF200FG, NikonSpeedlight SB-400). Pusiau profesionalios (galingesnės): Canon Canon-SPEEDLITE-430EX-IISpeedLite 430EX ar NikonSpeedlight SB-600. Profesionalios: Canon Speedlite 580EX II, Canon Speedlite 600EX-RT, NikonSpeedlight SB-800 ir SB-900.

Galbūt nederėtų išskirti tik vieno prekinio ženklo, nes blykstę rinksitės pagal savo turimą fotoaparatą, tačiau pabandykime pateikti kelis pavyzdžius atskirai. Iš esmės jei norisi kažko kokybiško ir prieinamo, neblogas variantas yra Canon Speedlite 430EX II. Jei norisi pradžiai tik pramokti ir suprasti kas tai yra,
tuomet galima rinktis paprastą blykstę su rankiniu valdymu, pavyzdžiui – Yongnuo YN 560 (rasite eBay ar amazon), o žvelgiant su perspektyva į ateitį, kada galbūt naudosite jau ne vieną, o kelias blykstes ir jas norėsis valdyti nuotoliniu būdu, tai reikėtų ieškoti rimtesnio varianto, kaip pavyzdžiui Canon Speedlite 600EX-RT. Pastarosios blykstės kaina nemaža, tačiau paieškojus analogo per ebay.com puslapį, galimayongnuo_speedlite_yn_600ex_2_700 surasti kopiją ir už 150 Eur (Yongnuo YN600EX-RT). Žinoma, Yongnuo blykstės galbūt nėra tokios patikimos kaip originalios Canon, Nikon ar kitos, tačiau jų kainos „nesikandžioja“. Canon čia pateiktas tik kaip pavyzdys, beje galimas variantas Yongnuo būna pritaikomas tiek Canon, tiek Nikonbei kitiems aparatams.

Įvertinkite savo turimą fotoaparatą, kaip dažnai jums reikalinga blykstė, ar pradžiai užteks paprastos ar iškart esate pasiruošę investuoti ir pirkti galingesnę, automatinę bei profesionalią. Kai atsakysite sau į šiuos kelis klausimus, galbūt suprasite tai ko reikia šiandien.

Straipsnio autorė Agnė Gargasaitė