fbpx

Išsamiai apie fotokrepšius

Išsamiai apie fotokrepšius

Įsigijus fotoaparatą, pirmiausia ką turėtumėte padaryti – pasirūpinti jo saugumu.  Du svarbiausi dalykai, kurie padės užtikrinti jūsų naujo bičiulio saugumą – UV filtras ir fotokrepšys.  Su UV filtrais viskas labai paprasta, kokio skersmens jūsų fotoaparato objektyvas, tokio dydžio UV filtro Jums ir reikės. Na, o su fotokrepšio parinkimu viskas yra gerokai sudėtingiau: jų yra įvairių dydžių, tipų, formų, spalvų, tad šiame straipsnyje rasite informaciją, kaip išsirinkti sau tinkamiausią fotokrepšį.

Fotokrepšiai yra kelių tipų: dėklas , paraištė, krepšys per petį, kuprinė,lagaminas. Apžvelkime kiekvieną iš tipų atskirai.

  • Dėklas kompaktiškiausias skaitmeninio fotoaparato apsaugos sprendimas. Jame patalpintas fotoaparatas, visada bus su jumis  ir greitai pasiekiamas. Pagrindinis dėklo tikslas – neapsunkinti jūsų nereikalingu viršsvoriu bei apsaugoti jūsų fotoįrangą.

 

  • Paraištė puikus sprendimas mėgstantiems spontanišką fotografavimą. Nešdami įrangą ant nugaros, krepšį vienu rankos  mostu galite persverti į priekį ir pasiekus greitos prieigos skyrių iškart fotografuoti. Besirenkant paraištę, rekomenduojame susikurti minimaliausią, jūsų poreikius atitinkantį įrangos komplektą. Svarbu paminėti, kad paraištė nėra kuprinė t.y. jei jūsų fotoįrangos komplektas bus per sunkus, negalėsite tinkamai išnaudoti jos funkcionalumo.

 

 

  • Krepšys per petį labiausiai tinka tiems, kurie nori būti mobilūs ir mėgautis greita prieiga prie kameros, neša ne daug įrangos, bet tuo pačiu nori, kad krepšys talpintų viską, ko prireiks dienos bėgyje. Renkantis krepšį pirma patikrinkite jo vidų ir įsitikinkite, ar jis tinka jūsų kasdienėms reikmėms. Įsitikinkite, kad visa jūsų įranga bei daiktai lengvai surandami ir greitai pasiekiami.

 

  • Kuprinė  idealiai tinka kelionėms ar renginių fotografavimui, kai reikia naudoti daug įrangos. Maksimaliai subalansuotą,  didelį įrangos svorį patogiai nešate ant nugaros. Renkantis kuprinę labai svarbu patikrinti petnešas ir svorio paskirstymą. Rekomenduojame pakrovus į kuprinę visą savo turimą įrangą išbandyti ją. Įsitikinti, kad viskas telpa, kiek visa tai sveria ir ar patogiai jaučiatės.

 

  • Lagaminas ideali priemonė saugiai gabenti, transportuoti į fotosesijos vietą didelį įrangos kiekį arba brangią jums fototechniką. Renkantis lagaminą svarbu suderinti bendrą gabenamos įrangos tūrį ir lagamino matmenis. Jei keliaujate traukiniu ar lėktuvu, patartina rinktis lagaminą su ratukais.

 

Dažniausiai fotografai, priklausomai nuo fotoaparato tipo, renkasi dėklą, krepšį per petį arba kuprinę, tad svarbu akcentuoti, į kokius aspketus reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šių tipų krepšius.

Dėklai, kaip jau minėjome, dažniausiai naudojami apsaugoti skaitmeninius fotoaparatus. Iš esmės visi šio tipo dėklai yra labai panašūs, skiriasi tik jų išvaizda ir audinys, iš kurio jie pagaminti. Taip pat kai kurie dėklai turi papildomą skyrelį baterijoms ar atminties kortelei įdėti. Kadangi dažniausiai fotoaparatas su dėklu yra dedamas į rankinę , dėklą rinkitės kokį tik norite, nes didelio skirtumo nepajusite.

 

Mūsų rekomendacija

Renkantis krepšį per petį svarbu atkreipti dėmesį į šiuos aspektus: talpą, skyrių skaičių, spalvą, audinį, užsegimo detales. Pateiksime konkrečius pavydzdžius, kurie mums labai patiko !  Nuotraukoje matome Vanguard  Havana 21 fotokrepšį.  Jis  nedidelis, tačiau gan talpus: čia puikiai telpa fotoaparatas ir du objektyvai. Viduje yra atskiras skyrelis papildomiems daiktams įdėti, pvz.: atminties kortelėms, piniginei. Viename iš skyrių yra apsauginis dėklas nuo lietaus. Šonuose yra dvi kišenės papildomiems daiktams įdėti: buteliui, pakrovėjui ir t.t. Šis fotokrepšys puikiai tiktų pradedančiąjam fotografui, dar neturinčiam daug įrangos.  Šioje nuotraukoje  matome fotokrepšį  Vanguard Havana 38. Šis krepšys jau yra gerokai didesnis už anksčiau minėtąjį modelį, jame be vargo tilptų fotoaparatas ir  3 objektyvai ir išorinė blykstė. Krepšyje yra papildomi skyriai kompiuteriui ar planšetei, baterijoms, pakrovėjui, atminties kortelei, apsaugai nuo lietaus bei kitiems asmeniniams daiktams.

 Na ir pabaigai,Vanguard Havana  41 kuprinė. Daug skyrių tiek tiek fotoįrangai tiek asmeniniams daiktams įdėti. Apsauginis dėklas nuo lietaus, šoninė kišenė stovui, paminkštinimas nugaroje, kad ilgą laiką nešiojant daug technikos, nepaskaustų nugaros. Svarbu paminėti dar vieną privalumą – susegimą per krūtinę. Jis labai gelbsti keliaujant, paskirsto svorį abiems pusėms.Tiesa, šios linijos kuprinės turi ir vieną gan svarbų trūkumą – kuprinėse nėra iš nugaros pusės užsegamo skyrelio svarbiausiems daiktams saugiai susidėti, t.y. piniginei, telefonui, dokumentams.

Na ir man labiausiai patinkantis Vanguard Havana gaminių serijos dalykas – jog visi šie krepšiai gali būti skirti ne tik fototechnikai susidėti, bet naudojami ir kasdieniam naudojimui.