fbpx

Aukšta fotoaparatų kokybė – ar to pakanka?

Aukšta fotoaparatų kokybė – ar to pakanka?

Fotoaparatai šiandien siūlo ypatingai aukštą nuotraukų kokybę, apie kurią anuomet nė nebuvo galimybės pagalvoti. Ir nors šiuolaikiniai fotoaparatai iš pirmo žvilgsnio atrodo ir veikia panašiai kaip ir anuomet tradiciniais laikyti fotoaparatų modeliai, vis dėlto jie turi daugybę papildomų svarbių funkcijų.

Sudėtingi ir nepatogūs fotoaparatų dizainai greitai palieka rinką, kadangi fotografai nori kuo patogesnio fotografavimo proceso. Žinoma, tai keičia ir požiūrį į kitą fotografavimo įrangą – fotoaparatų akumuliatoriai, įkrovikliai ir kitos fotografavimui pasitelkiamos priemonės taip pat tampa kompaktiškesnės ir patogesnės. Tai fotografams suteikia didesnį patogumą ir gerokai didesnę laisvę. Tačiau norint užtikrinti kuo aukštesnę nuotraukų kokybę būtina atsižvelgti į daugybę svarbių veiksnių.

Fotoaparato pasirinkimas

Šiuolaikinėje rinkoje siūlomi fotoaparatai yra skirtingų rūšių – nuo kompaktiškų, iki labai pažangių ir funkcionalių veidrodinių fotoaparatų. Tačiau nėra geros ar blogos fotoaparatų rūšies – viskas priklauso nuo jūsų pasitelkiamos fotografavimo technikos ir fotografuojamų objektų.

Kartais net ir visiškai elementarus sisteminis fotoaparatas gali pasiūlyti ypač aukštą nuotraukų kokybę, jei kartu yra pasitelkiami tinkami objektyviai. Todėl kiekvienas pradedantysis fotografas turi galimybę nesunkiai pasirinkti jo įgūdžius atitinkančią fotografavimo įrangą.

Kuomet patirtis ir žinios būna didesnės, galima pasidairyti ir veidrodinio fotoaparato, kuris yra didesnis ir suteikiantis galimybę keisti objektyvus. Tačiau fotoaparato pasirinkimas priklauso ir nuo biudžeto. Kuo brangesnis fotoaparatas – tuo didesnės jo galimybės ir aukštesnė nuotraukų kokybė.

Stenkitės nuo pradžių

Pastebima, kad vis daugiau fotografuoti pradedančių žmonių ima vadovautis nuomone, jog nėra jokios būtinybės pernelyg stengtis padaryti nepriekaištingas nuotraukas, nes galiausiai visuomet bus galima pasinaudoti nuotraukų redagavimo programa. Tačiau pagaliau vertėtų šį mitą išsklaidyti.

Kompiuterinės nuotraukų redagavimo programos iš tikrųjų suteikia mums didesnę laisvę ir atveria daugiau galimybių, nes tam tikrus savo padarytose nuotraukose matomus netikslumus mes galime pašalinti ar pačią nuotrauką paversti aukštesnės kokybės (paryškindami, patamsindami ir kt.). Tačiau nuotraukų redagavimo programos niekuomet negali prastos nuotraukos paversti labai profesionalia. Žinote, kodėl? Fotografija visuomet buvo menas ir kūryba. Todėl jei fotografas neturės kūrybinės gyslelės, nebus atsidavęs šiam amatui ir nežinos esminių fotografijos taisyklių, jokia kompiuterinė programa jam negalės pagelbėti. Todėl stengtis fotografuoti reikėtų nuo pačių pradžių.

Užtikrinkite stabilumą

Tai yra labai paprasta, tačiau ypatingai svarbi taisyklė. Jei fotografuojate, jokiu būdu nejudinkite savo fotoaparato. Tai yra tiesiausias kelias paversti nuotraukas neryškiomis ir išsiliejusiomis. Jei norite labai aiškių ir aukštos kokybės nuotraukų – fotografuodami pasirūpinkite fotoaparato stabilumu. Kadangi ne visuomet turime galimybę naudoti trikojį, būtina išmokti teisingos stovėsenos ir tinkamo fotoaparato laikymo abejomis rankomis.

Nuotraukų ryškumas

Jei visuomet naudosite automatinį savo fotoaparato jums siūlomą fotografavimo režimą, prarasite galimybę kontroliuoti daromų nuotraukų kokybę. Nors pradžioje automatinis fotografavimo režimas gali atrodyti kaip tikras išsigelbėjimas, vis dėlto fotoaparatas nėra fotografas. Todėl taip pat neturėtumėte bandyti jo tokiu paversti (jums nepavyks!).

Mokydamiesi fotografuoti jūs privalote suprasti, kaip kaskart galėtumėte išgauti patį optimaliausią nuotraukų ryškumą. Tam jums reikės susipažinti su apertūra, fotografavimo greičiu ir ISO nustatymu. Tai yra trys pagrindiniai ir svarbiausi kiekvieno fotoaparato nustatymai, kuriuos tinkamai įvaldę galėsite veiksmingai kontroliuoti savo fotoaparatą, užtikrindami optimalų nuotraukų ryškumą.

Ir šiais patarimais mokymasis fotografuoti tikrai nesibaigia. Kiekvienas pradedantysis fotografas turi suprasti, kad privalu fotografuoti kasdien ir tai daryti visur bei visada. Praktika mus gali paversti tikrais profesionalais. Be to, visuomet naudinga konsultuotis su patyrusiais fotografais, stebėti jų atliekamą darbą ir mokytis ne tik iš savo, tačiau ir iš kitų daromų klaidų.