fbpx

Praūžė SNAP fotokonferencija Kaune!

Praūžė SNAP fotokonferencija Kaune!

SNAP fotokonferencija Kaune!

„SNAP fotokonferencijų ciklas yra didžiausias ir bene vienintelis tokio pobūdžio renginys, skirtas fotografijos mėgėjams“ – taip patį renginį pristato patys renginio organizatoriai. Tiesa, šį kartą renginys vyko Kaune Park Inn by Radisson Kaunas viešbutyje. Jaukioje salėje paskaitas skaitė tokie pranešėjai kaip Tomas Kauneckas, Algimantas Aleksandravičius, Raimundas ir Artūras Bulotos, Tadas Černiauskas (TADAOCERN), Augustinas Balaišis, Mantas Zinkevičius. Šį kartą daugiau papasakosime ne apie pačio renginio organizavimą (jis bet kokiu atveju puikus, pritraukiantis begalę fotomėgėjų, bei profesionalų), o apie pačius pranešėjus. Visi jie skirtingi, fotografuoja skirtingus fotografijos žanrus, tačiau visi yra savo srities profesionalai. Taigi norėtume apžvelgi visus pranešimus ir ką naudingo kiekvienas pranešėjas suteikė fotomėgėjams.

Pradėkime nuo pat pradžių. Algimantas Aleksandravičius – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP), Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys, fotografas. Išties beprotiškai įdomi, charizmatiška asmenybė, kogero vienas geriausių portretistų ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pabaltijyje. Snap konferencijoje pranešėjas rodė savo darbus, kuriuose naudotas vienas šviesos šaltinis. Tačiau ko gero svarbesnis aspektas jo pranešime buvo tai, kad nuotraukos turėtų savo istoriją, jausmus ir „kalbėtų“. Jis nekuria įspūdingų viršelių nuotraukų, tačiau nuotraukos gali pasakyti begalę reikšmingų dalykų.

Tadas Černiauskas (TADAOCERN) – galima pasakyti, kad viską pasiekė pats sukurdamas per visą pasaulį nuskriejusius projektus „Blow Job“, „Comfort Zone“ ir „Vincent Van Gogh“. Architektas pranešime pasakojo kokiu keliu padarė įspūdingą karjierą, kaip tendencingai bandė įgyvendinti savo projektus. Sėkmės istorijoje, netrūko pasitikėjimo savimi ir žinojimo ką daro. Atsakant į klausimą ar Jam pasisekė? Tikrai taip, bet sekasi to vertoms  asmenybėms.

Augustino Balaišio ir Manto Zinkevičiaus pranešimo pavadinimas “Vestuvių fotografija”. Ko gero per šį pranešimą salėje buvo galima girdėti daugiausiai tyliai tarpusavyje besikalbančių vestuvių fotografų, o kas sukėlė diskusijas, galima nujausti. Šie fotografai turi savo fotografinį žanrą, jie nebijo provokuoti jaunuosius pašiepiančioms nuotraukoms. Jų internetiniame puslapyje, pavydziniame vestuvių portfolio  yra tokių nuotraukų kaip pvz.: jaunoji gerianti iš „Jim Beam“ viskio butelio (prabangus viskis 🙂 ), katinas besitušinantis lauke (turbūt kiekvienos jaunosios svajonė tokią fotografiją turėti savo vestuvių albume 🙂 ) ar tarpusavyje kovojantys jaunieji (Jei matėte animacinį filmuką „Drakonų kova Z“, tuomet žinosite veikėjus Super Sajaną ir Pikolas, kuriuos atvaizdavo jaunieji 🙂 ). Ar šiuos fotografus galima sulyginti su Sveltana Batura, Linu Damrausku ar Martynu Musteikiu? Ar jie pasakė ką nors, ką nežinotų fotomėgėjas, kogero ne. Mano nuomone, tai buvo vienas iš silpnesnių pranešimų Kauno SNAP‘e.

Raimundas ir Artūras Bulotos. Tėvas ir sūnus. Profesionalas ir Neprofesionalas. Daug šypesnų sukėlęs pranešimas apie tai, kaip internetinė plotmė įtakojo fotografo karjerą. Iškalbus sūnus pabrėžia šiuolaikinio marketingo subtilybes ir pabrėžia pasikliovimą nuojauta, kuomet nemokamas fotografavimas gali atnešti naudos. Tėvas akcentuoja, kad universitetinis išsilavinimas neturės daug reikšmės, jeigu neįdėsi daug darbo, valios ir atsidavimo. Ar jie abu profesionalūs fotografai? Manau, jog taip.

Tomas Kauneckas ilgai lauktas pranešimas nenuvylė. Daug  patirties turintis fotografas pasakojo viskas smulkemas apie reklaminę ir studijinę fotografiją. Ko gero niekas net negalėjo suabejoti jo profesionalumu ir užtikrintumu tai ką jis daro. Įmantrios apšvietimo schemos, įdomūs sprendimai, ir pinigai. Visa tai buvo beprotiškai naudinga net ir profesionalams.

Snap fotofestivalis, ne tik puiki vieta pabendrauti su bendraminčiais, bet ir įgyti daug žinių. Lauksime sekančio festivalio Vilniuje 🙂